Česky

Vítejte na stránkách věnovaných žurnalistice zaměřené na řešení!

Chcete vyprávět celý příběh a nekončit jen popisem problému? Vyzkoušejte solutions journalism! Pomůžeme Vám.

Transitions usiluje o šíření povědomí o žurnalistice zaměřené na řešení. Proto nabízíme workshopy, školení, mentoring a podporu novinářům ve střední a východní Evropě, kteří chtějí Solutions Journalism zkusit.  V současné době podporujeme novináře v České republice, Maďarsku, Polsku, a na Slovensku,  dále pomáháme uplatňovat perspektivu řešení novinářům v Bělorusku, Gruzii, Moldavsku a na Ukrajině. V tomto regionu vnímáme velkou potřebnost žuřnalistiky zaměřené na řešení, protože tradiční zpravodajství se často setkává s apatií a nedůvěrou.  Věříme, že přiběhy, které nekončí jen u problému mohou sloužit jako katalyzátor posilující zodpovědnost za řešení na regionální úrovni a poskytují lidem informace užitečné v jejich každodenním životě.

Kromě podpory místních mediálních příspěvků se zaměřujeme i na spolupráci s univerzitami a žurnalistickými školami. Naším cílem je zahrnout Solutions Journalism do studijních programů. V celém regionu nabízíme lekce pro studenty i školení pro pedagogy.

Chcete zkusit žurnalistiku zaměřená na řešení? Ať už pracujete na volné noze či v redakci nebo učíte na škole, máme Vám co nabídnout.

Na těchto stránkách se dočtete: