Události

Nenechte si ujít…

 

>>> Přihláška na workshop

O nepříznivé situaci médií v současném světě se toho v uplnyulé dekádě napsalo mnoho a tomuto tématu byla věnována nejedna konference, zatímco úspěšným návodům, jak stávajícím negativním trendům čelit, mnoho pozornosti dopráno nebylo. Přitom existuje spousta příkladů dobré praxe z mediálního prostředí, které mají skutečný dopad a je možné je převzít a uplatnit jinde.
V duchu Solutions Jurnalismu se letošní Prague Media Point se proto zaměří právě na to, co v mediálním světě funguje. #PragueMediaPoint

>>> Více o konferenci

Uplynulé události

Dozvíte se, jak dělat kvalitní žurnalistiku zaměřenou na řešení, seznámíte se s hlavními kritérii, ukážeme si, co je a co není SJ, společně zanalyzujeme reportáž a probereme, jak a kde hledat příběhy zaměřené na řešení. Prostor samozřejmě dostanou i vaše otázky.

KDY: středa 5. 2. 2020, 14:00 – 18:00
KDE: Pohořelec 6, Praha 1 (v prostorách Prague Security Studies Institute)

Jak se jde dohromady fotožurnalistika a Solutions Jouralism? Jaký typ vizuálního obsahu doprovází takové reportáže? Přijďte to zjistit 25. 6. od 18:00 do Café Langhans. Kyser Lough se dlouhodobě věnuje fotožurnalistice a vizuální stránce žurnalistiky zaměřené na řešení. Působí jako asistující profesor na Grady College of Journalism and Mass Communication na University of Georgia.

>>> Podrobnosti o akci

Dozvíte se, jak dělat kvalitní žurnalistiku zaměřenou na řešení, seznámíte se s hlavními kritérii, ukážeme si, co je a co není SJ, společně zanalyzujeme reportáž a probereme, jak a kde hledat příběhy zaměřené na řešení. Prostor samozřejmě dostanou i vaše otázky.

KDY: úterý 25. 6. 2019, 14:00 – 17:30
KDE: Centrum Langhanssuterén (Vodičkova 37, Praha 1)

Na programu letošního Novinářského fóra byl i workshop o žurnalistice zaměřené na řešení. Lucie Černá z Transitions představila hlavní kritéria Solutions Journalismu, jeho výhody a nevýhody. O své zkušenosti se podělil také Nikita Poljakov, vedoucí projektu Nejsi sám na Aktuálně.cz, který uplatnil perspektivu řešení v reportážích o sebevraždách mužů.

Jak spolu souvisí investigativní novinářská práce a žurnalistika zaměřená na řešení? V čem se oba přístupy podobají a proč je potřeba, aby novináři vyprávěli “celý příběh”? Letos v březnu o tom hovořila Kathryn Thier z University of Oregon, která je spoluzakladatelkou projektu The Catalyst Journalism Project v jehož rámci m.j. vede i letní akademii Solutions Journalism Educators Academy. Ve spolupráci s organizací Solutions Journalism Network vytvořila curriculum pro výuku žurnalistiky zaměřené na řešení. Než nastoupila akademickou dráhu, působila sedm let jako novinářka v denících Newsday a Charlotte Observer.
Do Prahy, Brna a Bratislavy zavítá na pozvání Transitions. Její návštěva je pokračováním série akcí, jejichž cílem je přinášet z mezinárodního prostředí špičkové žurnalistiky do České republiky nový pohled na novinářskou práci, posilovat orientaci na řešení a podporovat novináře, kteří mají chuť psát jinak.

>>> Bližší info

 

AKTUÁLNĚ: Solutions journalism a COVID-19