Mediálně vzdělávací program

Zkušenostmi z mnohaleté práce v oblasti podpory nezávislé kvalitní žurnalistiky přispíváme k posílení mediální gramotnosti v České republice.

Pomáháme studentům žurnalistiky a dalších oborů seznámit se s nejnovějšími trendy v oblasti ověřování informací a factcheckingu skrze praktické kurzy se špičkovými světovými experty v oboru.

Se studenty pak spolupracujeme na dalších aktivitách, vyšetřováních, analýzách a jejich publikaci.

Z popudu studentů jsme také spustili program mediálního vzdělávání pro starší dospělé a seniory. Ve spolupráci s pro-seniorskou organizací Elpida se v různých koutech ČR setkáváme se seniory a společně poznáváme svět zpravodajství, médií a internetu.

7Z desítek realizovaných akcí zpracováváme zkušenosti pro metodiku tak, abychom pomohli místním aktérům – knihovníkům, klubům a neformálním skupinám – začlenit toto téma do jejich běžných vzdělávacích a kulturně-společenských aktivit. To vše za využití mezigeneračního propojení a zapojení studentů, absolventů našich kurzů.

Tyto zkušenosti postupně předáváme dál také v regionu střední Evropy a dalších zemí.

Máte zájem o kurzy a více informací? Neváhejte se s námi spojit na education@tol.org.

 

Transitions v mediích: Česká média nejsou pro starý. Novináři se o seniory zajímají až před volbami — HlídacíPes.org (hlidacipes.org)

Mnoho seniorů ztratilo respekt ostatních. Pak jsou náchylnější k dezinformacím – aktualne.cz

Česká televize, Česlý rozhlas, Česlý rozhlas 2.