Solutions Journalism v CEE

 

Transitions usiluje o šíření povědomí o žurnalistice zaměřené na řešení. Proto nabízíme workshopy, školení, mentoring a podporu novinářům ve střední a východní Evropě, kteří chtějí Solutions Journalism zkusit.  V současné době podporujeme novináře v České republice, Maďarsku, Polsku, a na Slovensku,  dále pomáháme uplatňovat perspektivu řešení novinářům v Bělorusku, Gruzii, Moldavsku a na Ukrajině. V tomto regionu vnímáme velkou potřebnost žuřnalistiky zaměřené na řešení, protože tradiční zpravodajství se často setkává s apatií a nedůvěrou.  Věříme, že přiběhy, které nekončí jen u problému mohou sloužit jako katalyzátor posilující zodpovědnost za řešení na regionální úrovni a poskytují lidem informace užitečné v jejich každodenním životě.

Kromě podpory místních mediálních příspěvků se zaměřujeme i na spolupráci s univerzitami a žurnalistickými školami. Naším cílem je zahrnout Solutions Journalism do studijních programů. V celém regionu nabízíme lekce pro studenty i školení pro pedagogy.

Chcete zkusit žurnalistiku zaměřená na řešení? Ať už pracujete na volné noze či v redakci nebo učíte na škole, máme Vám co nabídnout.

Nadcházející akce

Předchozí akce

Transitions a Solutions Journalism

Transitions se do aktivit kolem Solutions Journalismu poprvé zapojuje v roce 2016, kdy Ashoka ČR uvedla novou kategorii v rámci Novinářské ceny – Zvláštní cenu za Solutions Journalism. Ředitel Transitions, Jeremy Druker, byl v její porotě. O rok později navštívil Prahu Ashoka Fellow a spoluzakladatel Solutions Journalism Network, David Bornstein, aby představil tento inovativní přístup českým novinářům. Brzy nato přichází úzká spolupráce Transitions s Ashokou CEE s cílem propagovat žurnalistiku zaměřenou na řešení ve střední a východní Evropě – v roce 2018 navštívilo region několik novinářských osobností, včetně držitelů Pulitzerovy ceny Davida Boardmana a Tiny Rosenberg. Od roku přebírá Transitions záštitu nad oblastí žurnalistiky zaměřené na řešení a aktivitami ve střední a východní Evropě.

Dále se dočtete: